AWI
Skriv ut




AWI Hydraulic Pneumatic har en bred kompetens inom hydraulik, pneumatik och automation. Vi tillhandahåller allt från specialmaskiner och konsulttjänster till komponenter för hydraulik och pneumatik.

Miljö och säkerhet är mycket viktigt för oss. I våra konstruktioner värdesätter vi låg påverkan på den yttre miljön likväl som god arbetsmiljö. Alla våra maskiner är CE-märkta och motsvarar eller överträffar dagens krav på säkerhet, tillförlitlighet och dokumentation.

Vi är ett flexibelt företag med kunnig och motiverad personal. Tillsammans med de övriga företagen i AWI-Gruppen har vi en mycket bred kompetens.

 

                

Egen tillverkning av specialmaskiner

Vi har stor erfarenhet av maskiner för nyanläggning och underhåll av järnväg. Maskiner för pallhantering och kompostering i stor skala är andra områden vi behärskar. Våra konstruktioner kännetecknas av en genomtänkt design som medför säkert handhavande och servicevänliga lösningar.




Producerad av Camero.

Cookies